4.16.2012
Bár az élő bogarak nem, de a léghűtésesek már rajzottak!
Péntek 13-án indult el a léghűtéses élet a Volkswagen szerelmeseinek. A szokásos helyen újra összejöttünk - vizesek és levegősök is - és ettünk, ittunk, beszélgettünk, ámuldoztunk nagyokat.
Veszprémi évnyitó a konszern tagjainak
Mint minden évnyitón, így Veszprémben is sokan gyűltünk össze a rég várt új szezon köszöntésére. A szervezőktől a megszokott színvonalt kaptuk, a megszokott gazdag díjazással, ami után úgy kiürült az addig teli placc, mintha 10 éve senki nem járt volna az autópiac területén.
Eljött az a nap, amikor újra örülhettünk a jó időnek, a napfénynek és egymásnak! Jó volt ez így.
Fazival együtt mentünk le egy kis shopolásra, s közben nézegettük a vasakat.... nézegessetek most Ti is őket!
Eljött az a nap, amikor újra örülhettünk a jó időnek, a napfénynek és egymásnak! Jó volt ez így.
Fazival együtt mentünk le egy kis shopolásra, s közben nézegettük a vasakat.... nézegessetek most Ti is őket!
Túl vagyunk rajta!
Mi másról is lehetne szó, mint a 2012-es Tuning Show-ról...
Persze ez a "túl vagyunk rajta" nem egy olyan "túl vagyunk rajta", mint egy rossz nap utáni állapot, hanem sokkal inkább egy fáradt, ám mégis jóérzéssel teli, elégedett mosollyal párosuló élmény.
Nemsokkal a show előtt derült ki a stand mérete és elhelyezkedése. Örültünk, hisz ugyanazt a helyet kaptuk, mint tavaly. Ráadásként még néhány négyzetméterrel megtoldották Balázsék, így több autót tudtunk kiállítani. Már csak azt kellett eldönteni, hogy melyek legyenek ezek. volt miből válogatni, hisz a barátok is sokat újítottak a verdákon, sokan nem fértek be tavaly, illetve páran jelentkeztek is a meghirdetett pályázatra. (Ők egy kis meglepiben is részesülnek hamarosan, ezzel megköszönve fáradozásukat!)
Az ígéreteink ellenére a választás során ismét a Volkswagenek javára billent a mérleg, így ahogy az egész Show-ra jellemzően, úgy nálunk is ezen márka képviselői voltak a legnagyobb számban.
Sokat készültünk, felkerültek a hátsó BBS kupakok a Pritsche-re, új felniket kapott a kis Dudu, gyártottuk a kordont, kerestük a régi Autó-Motorokból a kiállítandó autókhoz a cikkeket... épphogy elkészült a Typ 3, rendberakták az Opel szívét, így lábán jöhetett ki... szóval senki sem unatkozott.
Eljött a beparkolás napja, a ki hol álljon kérdéskört hamar átrágtuk, a ki hogyan álljon az már annál nehezebben ment, de végül elrendeződtünk. Már majd mindenki megérkezett, csak a Sciroccora és a Rekordra vártunk. Addig mindegyikünk kicsinosította az autóját vagy épp már alapozott a következő 3 napra. Fél 12 körül befutott Laci is az eső áztatta, sártól mattult Opellal, amit még kétszer gyorsan "lemostunk"...
Másnap reggel már nyíltak a kapuk, péntekről lévén szó nem sokan voltak... szombaton már annál többen, majd vasárnap még egy pár ezren meglátogatták az öt rendezvényt. Számunkra nem tűnt olyan nagynak a tömeg, mint 2011-ben, de így is rengetegen voltak.
Annak külön örültünk, hogy a szomszéd pavilonban sok-sok amcsi autós, motoros és hot-rodos új baráttal futottunk össze, s egyszerre élvezhettük nemcsak a kiállítói, hanem a látogatói létet is a Motor Fesztiválon, az EMAT-on és Tattoo Expon, valamint a Gynkhama évadnyitó futamán.
Az összes pavilont naponta többször is körbejártuk, és mindig fedeztünk fel valami újat, amit korábban észre sem vettünk, mindig összefutottunk egy-egy ismerőssel, igazi élmény volt ez a három zajos és dübörgő nap a Hungexpo-n.
Köszönjük a lehetőséget!
(Külön megtiszteltetésnek érezzük, hogy idén is mi készíthettük el az Auto Bild és az Autó-Motor különdíját, s egyben Gratulálunk a győzteseknek!)
De hogy ne csak a mi véleményünkkel teljetek be, az alábbiakban néhány beszámolót olvashattok, vagy néha elég ha csak a képek mesélnek... katt a linkekre!
- képgaléria a www.duen.hu-n
- tudósítás az origo.hu-n
- képek és beszámoló az autolabor.hu-tól
- egy kicsit hifis szemmel az autohifibolt.hu-n
- röviden az observer.hu-n
- 60 oldalnyi kép a carsandgirls.hu jóvoltából
- motoros szemmel nézve
- a Lada Club Hungary képei
- hangulatos videó kiállítói szemmel külföldről
ésatöbbi ésatöbbi ésatöbbi.... rengeteg képet és videót is találhattok az interneten...
(Google a barátja mindazoknak, akiknek ennyi nem volt elég!)
Még egyszer köszönjük a lehetőséget!
Persze ez a "túl vagyunk rajta" nem egy olyan "túl vagyunk rajta", mint egy rossz nap utáni állapot, hanem sokkal inkább egy fáradt, ám mégis jóérzéssel teli, elégedett mosollyal párosuló élmény.
Nemsokkal a show előtt derült ki a stand mérete és elhelyezkedése. Örültünk, hisz ugyanazt a helyet kaptuk, mint tavaly. Ráadásként még néhány négyzetméterrel megtoldották Balázsék, így több autót tudtunk kiállítani. Már csak azt kellett eldönteni, hogy melyek legyenek ezek. volt miből válogatni, hisz a barátok is sokat újítottak a verdákon, sokan nem fértek be tavaly, illetve páran jelentkeztek is a meghirdetett pályázatra. (Ők egy kis meglepiben is részesülnek hamarosan, ezzel megköszönve fáradozásukat!)
Az ígéreteink ellenére a választás során ismét a Volkswagenek javára billent a mérleg, így ahogy az egész Show-ra jellemzően, úgy nálunk is ezen márka képviselői voltak a legnagyobb számban.
Sokat készültünk, felkerültek a hátsó BBS kupakok a Pritsche-re, új felniket kapott a kis Dudu, gyártottuk a kordont, kerestük a régi Autó-Motorokból a kiállítandó autókhoz a cikkeket... épphogy elkészült a Typ 3, rendberakták az Opel szívét, így lábán jöhetett ki... szóval senki sem unatkozott.
Eljött a beparkolás napja, a ki hol álljon kérdéskört hamar átrágtuk, a ki hogyan álljon az már annál nehezebben ment, de végül elrendeződtünk. Már majd mindenki megérkezett, csak a Sciroccora és a Rekordra vártunk. Addig mindegyikünk kicsinosította az autóját vagy épp már alapozott a következő 3 napra. Fél 12 körül befutott Laci is az eső áztatta, sártól mattult Opellal, amit még kétszer gyorsan "lemostunk"...
Másnap reggel már nyíltak a kapuk, péntekről lévén szó nem sokan voltak... szombaton már annál többen, majd vasárnap még egy pár ezren meglátogatták az öt rendezvényt. Számunkra nem tűnt olyan nagynak a tömeg, mint 2011-ben, de így is rengetegen voltak.
Annak külön örültünk, hogy a szomszéd pavilonban sok-sok amcsi autós, motoros és hot-rodos új baráttal futottunk össze, s egyszerre élvezhettük nemcsak a kiállítói, hanem a látogatói létet is a Motor Fesztiválon, az EMAT-on és Tattoo Expon, valamint a Gynkhama évadnyitó futamán.
Az összes pavilont naponta többször is körbejártuk, és mindig fedeztünk fel valami újat, amit korábban észre sem vettünk, mindig összefutottunk egy-egy ismerőssel, igazi élmény volt ez a három zajos és dübörgő nap a Hungexpo-n.
Köszönjük a lehetőséget!
(Külön megtiszteltetésnek érezzük, hogy idén is mi készíthettük el az Auto Bild és az Autó-Motor különdíját, s egyben Gratulálunk a győzteseknek!)
De hogy ne csak a mi véleményünkkel teljetek be, az alábbiakban néhány beszámolót olvashattok, vagy néha elég ha csak a képek mesélnek... katt a linkekre!
- képgaléria a www.duen.hu-n
- tudósítás az origo.hu-n
- képek és beszámoló az autolabor.hu-tól
- egy kicsit hifis szemmel az autohifibolt.hu-n
- röviden az observer.hu-n
- 60 oldalnyi kép a carsandgirls.hu jóvoltából
- motoros szemmel nézve
- a Lada Club Hungary képei
- hangulatos videó kiállítói szemmel külföldről
ésatöbbi ésatöbbi ésatöbbi.... rengeteg képet és videót is találhattok az interneten...
(Google a barátja mindazoknak, akiknek ennyi nem volt elég!)
Még egyszer köszönjük a lehetőséget!
3.12.2012
Országos szezonnyitás a SHOW-n!
Ahogyan tavaly, úgy idén is kaptunk helyet a Carstyling.hu szervezésében robbanó NEMZETKÖZI AUTÓ-MOTOR-TUNING-HIFI SHOW-n!!
A stand pontos helye még ismeretlen, de egy biztos: nagyobb terep lesz a mienk, közel a múltévi helyünkhöz. Hamarosan véglegesítjük a kiállítandó autók listáját is, így még egy kis türelmet kérünk azoktól, akik jelentkeztek hozzánk. Addig is végezzétek az év eleji utolsó simításokat a verdákon, s napokon belül értesítünk Benneteket a fejleményekről.
Mi már nagyon várjuk! Igyekszünk idén is színvonalas standot és gyönyörű vagy épp meghökkentő autókat bemutatni a nagyközönségnek. Nem szeretném lelőni a meglepetéseket, így nem is folytatom az írást, nehogy elkotyogjam a titkokat! ami biztos: egész hétvégén a Luxfunk Radio zenéi fognak szólni élőben! Kis ízelítőért kattints az oldalukra: klikk!
És ami még biztos: ezt a hétvégét nem fogod elfelejteni, hiszen egy belépővel öt rendezvényt és azok sokszínű programjait egytől egyig élvezheted!! Érkezz korán, hogy ne maradj le semmiről!
További infó: www.tuningshow.hu
A stand pontos helye még ismeretlen, de egy biztos: nagyobb terep lesz a mienk, közel a múltévi helyünkhöz. Hamarosan véglegesítjük a kiállítandó autók listáját is, így még egy kis türelmet kérünk azoktól, akik jelentkeztek hozzánk. Addig is végezzétek az év eleji utolsó simításokat a verdákon, s napokon belül értesítünk Benneteket a fejleményekről.
Mi már nagyon várjuk! Igyekszünk idén is színvonalas standot és gyönyörű vagy épp meghökkentő autókat bemutatni a nagyközönségnek. Nem szeretném lelőni a meglepetéseket, így nem is folytatom az írást, nehogy elkotyogjam a titkokat! ami biztos: egész hétvégén a Luxfunk Radio zenéi fognak szólni élőben! Kis ízelítőért kattints az oldalukra: klikk!
És ami még biztos: ezt a hétvégét nem fogod elfelejteni, hiszen egy belépővel öt rendezvényt és azok sokszínű programjait egytől egyig élvezheted!! Érkezz korán, hogy ne maradj le semmiről!
További infó: www.tuningshow.hu
3.06.2012
LUXFUNK RÁDIÓ - ÚJ PARTNER

Ez a kis bejegyzés került fel hozzájuk: LUXFUNK
A Tuning Show-n a Retro Autó Klub standon is egész nap és egész hétvégén a LUXFUNK fekete zenéi dübörögnek majd!
2.12.2012
Közgyülés beszámoló
Aki nem volt ott, az alábbi linkre kattintva megnézheti, elolvashatja a közgyűlésen készült teljes jegyzőkönyvet:
ITT TALÁLOD!
A hozzászólásokat, javaslatokat az info@retroautoklub.hu, vagy a suka@retroautoklub.hu címre várjuk.
Köszönjük!
ITT TALÁLOD!
A hozzászólásokat, javaslatokat az info@retroautoklub.hu, vagy a suka@retroautoklub.hu címre várjuk.
Köszönjük!
2.06.2012
Programajánlónak a hidegben

Egy hangulatos kis kiállítás várja jelenleg is látogatóit a Közlekedési Múzeumban. Nemcsak az idősebb korosztály számára jelenthet érdekességet, hanem a "modern" gyerekek számára is, hiszen a "Szocializmus játékszerei" című kiállításon a kor mindenféle játékával ismerkedhetünk meg. gondoljunk csak a lemez kisautókra, motorokra, plüssökre, biciklikre, pedálos Moszkvicsokra, építőkre, vasutakra..... mind-mind tipikus jellemzői az akkori világnak. Érdemes megnézni, és sietni, hiszen február 19-ig látogathatjuk még! (A múzeum hétfőnként zárva!)
További infók:
A Közlekedési Múzeum honlapján: itt.
1.29.2012
Új szolgáltatásunk: Autómentés!
Megérkezett az új segítőtársunk egy Mazda E2200 személyében.
Budapesten és vonzáskörzetében 9.000 ft-ért, hosszabb távokon megegyezés szerinti árban szállítjuk, mentjük autódat a hét bármelyik napján, a nap bármelyik órájában!
Retro Autó Klub tagoknak -10% kedvezményt biztosítunk, valamint a "Felújítás csomag" keretében autódat még olcsóbban visszük a homokfúvásra és vissza, a lakatoshoz és vissza, a fényezőhöz és vissza, a műszakira és vissza.... stb.
Versenyekre, kiállításokra oda-vissza is kedvezményes árakkal várunk, akár extém ültetésű autókat is 1600 kg-ig!
Próbaként a Jettát "küzdöttük" fel. Pár apró finomítás után még könnyebben és gyorsabban tudunk majd végezni, de így sem volt sok gond a fel- és lerakással.
1.23.2012
Közgyűlés 2012
Az alábbi linkre kattintva megnézhetitek Meghívónkat a 2012-es éves rendes közgyűlésünkre!
Kérjük, olvassátok el figyelmesen, írjátok be a naptárba... hogy el ne feledjétek!
Kérdés esetén szívesen állunk rendelkezésetekre!
KLIKK IDE!!
(A helyszín: www.sunnydiner.hu - ahol igazi amerikai hamburgereket és shake-eket kóstolhattok meg 10%-os állandó Retro Autó Klub tagsági igazolványos kedvezménnyel!)
Kérjük, olvassátok el figyelmesen, írjátok be a naptárba... hogy el ne feledjétek!
Kérdés esetén szívesen állunk rendelkezésetekre!
KLIKK IDE!!
(A helyszín: www.sunnydiner.hu - ahol igazi amerikai hamburgereket és shake-eket kóstolhattok meg 10%-os állandó Retro Autó Klub tagsági igazolványos kedvezménnyel!)
1.22.2012
Tegyük tisztába! – Befizetések és Baleseti adó 2012
Kedves Klubtagok!
Először is néhány információt szeretnénk megosztani Veletek a biztosításokhoz kapcsolódó befizetési csekkekről.
Két csoportra oszlanak a járművek a biztosítási évforduló időpontját tekintve. Akik 2010. január 1 előtt vásárolták járművüket, azoknak az évforduló megegyezik a naptári évforduló dátumával (december 31.). Vagyis a GFB felmondást minden év november 1-től november 31-ig tehetik meg, és az új biztosítást minden év november 1-től december 31-ig kell megkötniük. Ezen Tagjainknak számára a csekkeket elvileg január végéig kiküldi a biztosító. (Aki nem kapna, az minél hamarabb jelezze felénk elérhetőségeinken keresztül!) A fizetési határidő a szerződéskötés napjától, illetve a biztosítási évfordulótól számított 60 naptári nap. Vagyis akik évfordulóval váltottak/kötöttek KGFB-t, azoknak legkésőbb 2012. március 1-ig be kell fizetniük a csekken szereplő összeget.
A másik fő csoport azokból áll, akik 2010. január 1 után vásárolták járművüket. Az Ő biztosítási évfordulójuk az adásvétel után megkötött biztosítási szerződés dátumával egyezik meg. Vagyis a GFB felmondást ezen dátum előtti 60. naptól a dátumot megelőző 30. napig tehetik meg, és az új biztosítást szintén ezen dátum előtti 60. naptól a szerződés dátumáig terjedő időszakban kell megkötniük. (Például, ha valaki 2011. június 20-án vásárolta járművét, akkor a felmondását a következő év április 20-tól május 20-ig teheti meg, és az új biztosítás megkötését április 20-tól június 20-ig kell megkötnie.) A fizetési határidő a szerződéskötés napjától számított 60 naptári nap. Vagyis akik nem évfordulóval váltottak/kötöttek KGFB-t, azoknak az adásvételi, illetve az ezzel közel egy időben megkötött KGFB szerződés dátumát kell figyelniük, hisz az ezt követő 60 napon belül kell fizetniük a csekken szereplő összeget, melyet elméletileg a biztosító időben küld ki. (Aki nem kapna, az minél hamarabb jelezze felénk elérhetőségeinken keresztül!)
Kérünk mindenkit, hogy vegyétek figyelembe a csekkes befizetések átfutási idejét, ami kb. 4 nap. Ha úgy érzitek, hogy esetleg kifutottatok az időből, akkor inkább válasszátok az átutalást, vagy térjetek be egy biztosítási fiókba és személyesen rendezzétek a díjakat!
Másodszor pár szó a baleseti adóról a www.allianz.hu-ról
„ A törvényjavaslat indokolása szerint az egészségügy forrásainak bővítése érdekében kerül sor az új adónem bevezetésére. Mivel a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás a károsult egészségügyi ellátását fedezi, viszont a károkozóét nem, ezért ezt az adóbevételt az állam a balesetet okozók gyógyítására fordítja majd. Ennek következtében 2012. január 1-jétől adófizetési kötelezettség terheli mindazon járművek üzembentartóit, akiknek a hatályos jogszabály (a 2009. évi LXII. törvény) értelmében kötelező gépjármű-felelősségbiztosítással kell rendelkezniük. Tehát január 1-jétől a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási díj a baleseti adó összegével emelkedik. A baleseti adó mértékét törvény szabályozza, az adót a biztosítótársaságok a biztosítási díjjal együtt számítják ki, szedik be és fizetik meg a Nemzeti Adó és Vámhivatal részére.
A baleseti adóval kapcsolatos legfontosabb tudnivalók:
- Az adó alanya az a személy vagy szervezet, akit, vagy amelyet a biztosítási kötelezettség terhel.
- Az adó alapja az éves kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási díj, ide értve az esetlegesen megállapított MABISZ fedezetlenségi díjat is. Határozott tartamú biztosítási szerződések esetében az adó alapja a határozott időtartamra megállapított biztosítási díj.
- Az adó mértéke a biztosítási díj 30%-a, azonban a biztosító kockázatviselésével érintett időtartam naptári napjaira, naponta gépjárművenként legfeljebb 83 forint (a fedezetlen időszakra ez a limit nem vonatkozik).
- Az adó megfizetése a biztosítási szerződés díjfizetési gyakoriságának megfelelően (havonta / negyedévente / félévente / évente) az esedékes biztosítási díjjal, díjrészlettel együtt esedékes.
A baleseti adó megfizetésével kapcsolatos információk:
A 2012. évben esedékes GFB díjfizetési kötelezettség megállapítása során már a baleseti adóval növelt összeggel számolnak a biztosítók, így a 2012. évre vonatkozó számlán és/vagy csekken már a baleseti adóval növelt összeg szerepel.
Tekintettel arra, hogy a jogszabály előírásainak értelmében a biztosítóknak a befizetéseket – a baleseti adó megfizetésének elsődlegessége miatt – először a baleseti adó kiegyenlítésére kell elszámolniuk, így felhívjuk minden kedves Ügyfelünk szíves figyelmét, hogy védelme folyamatos fenntartása érdekében minden esetben a teljes összeget fizesse meg biztosítótársasága részére.
Abban az esetben, ha valaki nem a teljes összeget (baleseti adót, biztosítási díjat és esetlegesen fedezetlenségi díjat) fizeti meg, akkor a fenti elszámolási kötelezettség miatt az esetleges adótartozáson felül biztosítási díjának fizetésében is elmaradás keletkezik. A biztosítási díj meg nem fizetése pedig a biztosítási szerződés díj-nemfizetéssel történő megszűnését vonja maga után.
Amennyiben a 2012. január 1. előtt esedékes – de 2012-re áthúzódó időszak – biztosítási díja már kiegyenlítésre került, úgy már csak a biztosítási időszak még hátralévő részére járó baleseti adót kell megfizetni, amelynek pontos mértékéről biztosítótársaságától írásban kap tájékoztatást.
Adó- és díjfizetési kötelezettségének mindenki a korábban választott díjfizetési módtól függően tehet eleget, azaz:
• csoportos beszedési megbízással, online bankkártyás fizetéssel …
• átutalással …
• a számlához mellékelt csekken.
Amennyiben a törvény által előírt, a biztosítótársaság által megállapított baleseti adó és a biztosítási díj megfizetésre került, abban az esetben további teendő nincs. Az adó bevallása és befizetése a biztosítótársaságok feladata.”
Forrás: www.allianz.hu
Bármilyen probléma, kérdés esetén állunk rendelkezésetekre! Keressetek bátran elérhetőségeinken: 06 70 622 3882, info@retroautoklub.hu, AHCB.hu iroda: 1155, Budapest, 15. ker. Széchenyi út 11.
Balesetmentes közlekedést!!!
Először is néhány információt szeretnénk megosztani Veletek a biztosításokhoz kapcsolódó befizetési csekkekről.
Két csoportra oszlanak a járművek a biztosítási évforduló időpontját tekintve. Akik 2010. január 1 előtt vásárolták járművüket, azoknak az évforduló megegyezik a naptári évforduló dátumával (december 31.). Vagyis a GFB felmondást minden év november 1-től november 31-ig tehetik meg, és az új biztosítást minden év november 1-től december 31-ig kell megkötniük. Ezen Tagjainknak számára a csekkeket elvileg január végéig kiküldi a biztosító. (Aki nem kapna, az minél hamarabb jelezze felénk elérhetőségeinken keresztül!) A fizetési határidő a szerződéskötés napjától, illetve a biztosítási évfordulótól számított 60 naptári nap. Vagyis akik évfordulóval váltottak/kötöttek KGFB-t, azoknak legkésőbb 2012. március 1-ig be kell fizetniük a csekken szereplő összeget.
A másik fő csoport azokból áll, akik 2010. január 1 után vásárolták járművüket. Az Ő biztosítási évfordulójuk az adásvétel után megkötött biztosítási szerződés dátumával egyezik meg. Vagyis a GFB felmondást ezen dátum előtti 60. naptól a dátumot megelőző 30. napig tehetik meg, és az új biztosítást szintén ezen dátum előtti 60. naptól a szerződés dátumáig terjedő időszakban kell megkötniük. (Például, ha valaki 2011. június 20-án vásárolta járművét, akkor a felmondását a következő év április 20-tól május 20-ig teheti meg, és az új biztosítás megkötését április 20-tól június 20-ig kell megkötnie.) A fizetési határidő a szerződéskötés napjától számított 60 naptári nap. Vagyis akik nem évfordulóval váltottak/kötöttek KGFB-t, azoknak az adásvételi, illetve az ezzel közel egy időben megkötött KGFB szerződés dátumát kell figyelniük, hisz az ezt követő 60 napon belül kell fizetniük a csekken szereplő összeget, melyet elméletileg a biztosító időben küld ki. (Aki nem kapna, az minél hamarabb jelezze felénk elérhetőségeinken keresztül!)
Kérünk mindenkit, hogy vegyétek figyelembe a csekkes befizetések átfutási idejét, ami kb. 4 nap. Ha úgy érzitek, hogy esetleg kifutottatok az időből, akkor inkább válasszátok az átutalást, vagy térjetek be egy biztosítási fiókba és személyesen rendezzétek a díjakat!
Másodszor pár szó a baleseti adóról a www.allianz.hu-ról
„ A törvényjavaslat indokolása szerint az egészségügy forrásainak bővítése érdekében kerül sor az új adónem bevezetésére. Mivel a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás a károsult egészségügyi ellátását fedezi, viszont a károkozóét nem, ezért ezt az adóbevételt az állam a balesetet okozók gyógyítására fordítja majd. Ennek következtében 2012. január 1-jétől adófizetési kötelezettség terheli mindazon járművek üzembentartóit, akiknek a hatályos jogszabály (a 2009. évi LXII. törvény) értelmében kötelező gépjármű-felelősségbiztosítással kell rendelkezniük. Tehát január 1-jétől a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási díj a baleseti adó összegével emelkedik. A baleseti adó mértékét törvény szabályozza, az adót a biztosítótársaságok a biztosítási díjjal együtt számítják ki, szedik be és fizetik meg a Nemzeti Adó és Vámhivatal részére.
A baleseti adóval kapcsolatos legfontosabb tudnivalók:
- Az adó alanya az a személy vagy szervezet, akit, vagy amelyet a biztosítási kötelezettség terhel.
- Az adó alapja az éves kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási díj, ide értve az esetlegesen megállapított MABISZ fedezetlenségi díjat is. Határozott tartamú biztosítási szerződések esetében az adó alapja a határozott időtartamra megállapított biztosítási díj.
- Az adó mértéke a biztosítási díj 30%-a, azonban a biztosító kockázatviselésével érintett időtartam naptári napjaira, naponta gépjárművenként legfeljebb 83 forint (a fedezetlen időszakra ez a limit nem vonatkozik).
- Az adó megfizetése a biztosítási szerződés díjfizetési gyakoriságának megfelelően (havonta / negyedévente / félévente / évente) az esedékes biztosítási díjjal, díjrészlettel együtt esedékes.
A baleseti adó megfizetésével kapcsolatos információk:
A 2012. évben esedékes GFB díjfizetési kötelezettség megállapítása során már a baleseti adóval növelt összeggel számolnak a biztosítók, így a 2012. évre vonatkozó számlán és/vagy csekken már a baleseti adóval növelt összeg szerepel.
Tekintettel arra, hogy a jogszabály előírásainak értelmében a biztosítóknak a befizetéseket – a baleseti adó megfizetésének elsődlegessége miatt – először a baleseti adó kiegyenlítésére kell elszámolniuk, így felhívjuk minden kedves Ügyfelünk szíves figyelmét, hogy védelme folyamatos fenntartása érdekében minden esetben a teljes összeget fizesse meg biztosítótársasága részére.
Abban az esetben, ha valaki nem a teljes összeget (baleseti adót, biztosítási díjat és esetlegesen fedezetlenségi díjat) fizeti meg, akkor a fenti elszámolási kötelezettség miatt az esetleges adótartozáson felül biztosítási díjának fizetésében is elmaradás keletkezik. A biztosítási díj meg nem fizetése pedig a biztosítási szerződés díj-nemfizetéssel történő megszűnését vonja maga után.
Amennyiben a 2012. január 1. előtt esedékes – de 2012-re áthúzódó időszak – biztosítási díja már kiegyenlítésre került, úgy már csak a biztosítási időszak még hátralévő részére járó baleseti adót kell megfizetni, amelynek pontos mértékéről biztosítótársaságától írásban kap tájékoztatást.
Adó- és díjfizetési kötelezettségének mindenki a korábban választott díjfizetési módtól függően tehet eleget, azaz:
• csoportos beszedési megbízással, online bankkártyás fizetéssel …
• átutalással …
• a számlához mellékelt csekken.
Amennyiben a törvény által előírt, a biztosítótársaság által megállapított baleseti adó és a biztosítási díj megfizetésre került, abban az esetben további teendő nincs. Az adó bevallása és befizetése a biztosítótársaságok feladata.”
Forrás: www.allianz.hu
Bármilyen probléma, kérdés esetén állunk rendelkezésetekre! Keressetek bátran elérhetőségeinken: 06 70 622 3882, info@retroautoklub.hu, AHCB.hu iroda: 1155, Budapest, 15. ker. Széchenyi út 11.
Balesetmentes közlekedést!!!
1.12.2012
Népautós Szilveszter 2011
Ahogy évek óta, úgy idén is, december 31-én együtt búcsúztatták az óévet a népautósok. Szerencsénkre enyhe idővel köszöntött minket az év utolsó napja, így több veterán jött el a Közlekedési Múzeum előtti parkolóba. A már megszokott Klubok idén is nagy létszámmal vonultak fel: Trabantok, Wartburgok és rengeteg Transporter bukkant fel. De megcsodálhattunk még VW Golf I GTI-ket, Kacsákat, egy idős BMW Touringot, Bogarakat, Skodákat, Ladákat és még egy Buggy-s is bevállalta a téli cabriózást. Ráadásként korábban nem látott különlegességek is felbukkantak. Köszönjük mindenkinek, hogy ismét egy szép délelőttöt tölthettünk el egymás és autóitok társaságában! Aki pedig lemaradt: az alábbi albumban szemezgethet néhány képünkből!
Mindenkinek Boldog Új Évet és természetesen Balesetmentes Közlekedést Kívánunk!
Retro Autó Klub Egyesület
(Kedves Tagjaink!
Ne feledjétek, hogy elindult partnerprogramunk!
Ezen kívül készül a közgyűlés forgatókönyve, ötletelés a rendezvények és kiállítások ügyében, vagyis nálunk már beindult a szezon.
Továbbá, ha esetleg bármi gondotok kérdésetek van a biztosításokkal, annak összegével, a biztosítási adóval kapcsolatban..... hívjatok, írjatok bátran! - 06 70 622 3882 / info@retroautoklub.hu)
Mindenkinek Boldog Új Évet és természetesen Balesetmentes Közlekedést Kívánunk!
Retro Autó Klub Egyesület
Minél korábbi széria, annál jobban szeretjük
General Lee Lada és egy Kocka... mi más, ha nem népautó?
Sokan vagyunk, de még nem elegen!
Kis "csodák" sorban
Múlnak az évek: a Golfok is már veterán korba léptek
Retró francia
Megjáratták az öreg autót, szerencsénkre!
A fellelt állapot is szemet gyönyörködtet
Barkas fiatalosan...
..és mára már megbecsült teherautóként
(Kedves Tagjaink!
Ne feledjétek, hogy elindult partnerprogramunk!
Ezen kívül készül a közgyűlés forgatókönyve, ötletelés a rendezvények és kiállítások ügyében, vagyis nálunk már beindult a szezon.
Továbbá, ha esetleg bármi gondotok kérdésetek van a biztosításokkal, annak összegével, a biztosítási adóval kapcsolatban..... hívjatok, írjatok bátran! - 06 70 622 3882 / info@retroautoklub.hu)
12.27.2011
Porsche 911 - ébresztő!
Zoli barátunk... Amit tudni kell róla - azon kívül, hogy fanatikus - van egy épp felújítás alatt álló Porsche-ja, melyet saját kezűleg, művészi aprólékossággal restaurál, s van egy alkatrésznek vásárolt pót 911-e is.
A modern oldtimerezésnek két végletét ismerjük: az egyik ugye a fémig csiszolt előkészítés, nagyon drága fényezés, gyári új alkatrészek, átkárpitozott beltér és egyéb "bukszakímélő cukiságok". A másik pedig az eredeti állapot meghagyása jó adag ültetéssel és igazi patinával. S hogy jön ez Zolihoz? Az Ő két autója pontosan ezt a két végletet képviseli. Egy igazi aprólékos restaurálás és egy igazi rat.
Ott árválkodott szegény kis piroska a fészerben... mikor elsőként megláttuk, rögtön átvillant az agyunkon egy földig lerakott gyönyörű álomkép. Ám a tulajunk még akkor nem élte a dolog lényegét és hangulatát, de hamar sikerült rákapnia az ízére. S még a megrögzött Ferdinand-utódok átkát is vállalta, s elkezdte átalakítani az évek óta álló amerikai álomautót.
Elsőként a frissen felújított futómű és fékek kerültek be, négy Fuch társaságában. Majd miután már gurult elkezdtünk a motor-témára fókuszálni. Reménykedtünk, hogy a sok-sok éve vegetáló boxer életre kel. Mi is kell a négy ütemhez? Üzemanyag, áram, nyomás és hűtés. Sorban haladtunk a hibalehetőségek lépcsőfokain. Elsőként átfújtuk az üzemanyagcsöveket. A tankból eljutott az AC-ig a benzin, de onnantól valami nem volt 100 %-os. Kis maszatolás után egy fokkal jobb lett, de sajnos az AC előtti benzincső elég öregecske volt, így nem tartotta meg a felszívott naftát a szerkezet, de sebaj... Jöhetett az áram: gyújtótarfó csere, aksisaruk csere, gyertyapucolás. Áram is volt. egy kis olajtöltés, s már próbálkoztunk is. (Persze ez mind nem ilyen gyorsan zajlott, hanem igazi küzdés volt a feltételek megteremtése, de legalább jó hangulatban dolgoztunk. - "Miaz, denevér?") Számos próbálkozás után sorban indultak el a hengerek, akartak dolgozni a kicsi gépben. Aztán mikor beindult a 6. is, egy olajos szökőkút vetett véget a napnak. Ugyanis ezt a boxert olaj hűti, s a megszokott 3-4 liter olaj helyett 8 liter szükségeltetik, amely egy része egy oldalsó tartályban várja a bevetést. Mivel mi azt hittük, hogy nincs olaj a motorban, így nem engedtük le, hanem csupán rátöltöttünk - 8 litert.... ugye így a kelleténél már jóval több (tizen-liter) volt a blokkban és a tartályban. Bagatel hiba... így van, de sikeresen összehoztuk. A bizonyos gyűjtőeszközünknek nem volt meg a kupakja, ami egyébként elég horror összeget képvisel, így mikor az utolsó henger is járni kezdett, megjött az olajnyomás, s ezzel együtt a nyílásba betömött rongy oly szép íven repült el az utána kiszökő olaj társaságában, hogy öröm volt nézni... Persze a mi arcunkról rögtön lefagyott a mosoly, épp a "pucér" karbira és a blokkra locsolódott a 10 liter kenőanyag. Ez vetett véget a jókedvű szerelős esténknek/éjszakánknak. Lemostuk a blokkot, ami ezáltal megtisztult egy picit, s elraktuk a vasat pihenni. Mindezek ellenére elégedetten nyugtáztuk: BEINDULT!
A terv az lett volna, hogy a 2. Retro Cruise Night-ra saját lábán érkezzen. De a karburátornak szüksége volt egy felújító készletre, ahhoz hogy megfelelően működjön, ami sajnos csak Amerikában elérhető. Zoli rögtön megrendelte, de sajnos csak a buli után hetekkel érkezett meg a készlet. Ez van... De mikor megérkezett, újra nekivágtunk. Egy késő őszi estén újból összejöttünk. A korábbi tulajdonos Porsche-s tapasztalatait hívtuk segítségül a Weber-ek tisztításához és felújításához. mindent kicseréltünk, mindent átnéztünk, de nem... egy henger megmakacsolta magát. Karbi le-fel, fúvóka csere-bere, próbálgatások, úszóforrasztás és még hasonló őrültségeket követtünk el, hogy beinduljon. Majd megtörtént.... járt a motor, de hirtelen kiakadt a gázpedál, s teljes gázon pörgött a boxer, igaz csak egy-két másodpercig. Miután javítottuk a hibát, újra próbálkoztunk, mivel nagyon nagy lendületben voltunk az indítgatások terén. Fordult egy felet a blokk, majd megállt mint a szög... Na, ki találta ki mi a hiba? Mivel a folyadékok a ma ismert fizikai törvények alapján összenyomhatatlanok, és mivel egy-két-három - nem tudjuk hány - henger telefolyt benzinnel az előbbi "teligáz" révén, s a szelepek és a dugattyúk pont olyan állásban voltak... a dugattyú nem tudott tovább mozogni, sűríteni, s megállt a vezérműtengellyel együtt minden. Ismét blődség, amire nem figyeltünk. Szerencsénkre nem lett nagyobb baja sem a tengelynek, sem a szelepeknek. Kivettük a gyertyákat, s átforgattuk párszor a blokkot, hogy a benzin kifolyhasson. Orrán száján jött: az aknába, a hőcserélőkbe... amerre utat talált. Majd szellőztettünk, gyertyák vissza s újra indítás. Ekkor már nem volt gond. Relatíve... Járt a motor, de csak öt henger, a hatodik semmi pénzért nem akart beindulni. Sajnos valamilyen mélyebb - egyelőre még nem komoly - szervi baj állt elő. Ezzel a ténnyel tudtuk lezárni az ismét éjszakába hajló baráti szerelést, mely ennek ellenére is örömteli, vicces és élménydús volt!
Következő cél, hogy a tavaszi Tuning Show alkalmával immár tényleg saját erejéből gördülhessen a kis piroska a kiállítóterembe egy igazi Rat Porsche 911-ként. Addig is figyeljétek a Rozsdakupac Magazint, mert hamarosan profi képekkel és izgalmas cikkel mutatkozik be a vas a lap hasábjain!
Tehát nyomás együtt szerelni, hisz nemcsak gyorsabban megy a munka, de még jókedvűen is telik az idő. Olyan élményekkel lesztek gazdagabbak, melyeket más közös tevékenység nem nyújt a barátoknak! És ami fontos: tanuljatok a mi hibáinkból! Vagyis a jókedv és a poénok ne vonják el teljesen a figyelmeteket a munkáról, a szakmai precizitásról!
Népautós Szilveszter 2011

Ahogy már hosszú évek óta megrendezésre kerül, így idén sem maradhat ki a Közlekedési Múzeum parkolójában tartott Népautós Szilveszter!
Délelőtt 9-10 órától vár mindenkit a jó társaság, a már megszokott tea, forralt bor, süti-rágcsa kombinációkkal. Reméljük, az idei enyhe tél december 31-én sem változik cudarabbra, s szép időben tudunk majd ismét találkozni a barátokkal, és egyúttal megmozgatni vasainkat. Több Klub tagjai is a szokásos nagy létszámú belépőt tervezik. Tehát lesznek Trabantok,Wartburgok, Bogarak, Buszok, Mercedesek, Citröenek... és ha szerencsék van, akkor még több márka képviselői is tiszteletüket teszik!
Így mi is bekészülünk egy jó nagy adag forró teával, és pogácsával mindenképp, de nem felejtjük majd otthon a kis vidám sapkáinkat sem. Tegyetek így Ti is, s találkozzunk a Közlekedési Múzeum parkolójában december 31-én 10 órától!


Képek 2010-ből: klikk!!
12.06.2011
Sunny Diner kedvezmény
Kedves Klubtagjaink!
Van kedvetek egy kis igazi amerikai kajához és hangulathoz? Ha igen, akkor látogassatok el Ti is a Sunny Diner-be! Ráadásul, ha igazoljátok Retro Autó Klub tagságotokat, úgy 10 % kedvezményt kaptok a számla végösszegéből!
S ha ez nem lenne elég: minden csütörtökön, este 20:00-tól Sunny Diner Tour, amikoris megnézünk együtt egy klasszikus amcsi filmet, s közben degeszre tömjük magunkat hambival, shakkel, palacsintával....
12.05.2011
Megjött a Mikulás!

Reméljük, hogy minden kicsi és minden nagy gyerek kapott csokit, cukrot, mogyorót... vagy épp egy kis virgácsot!
Mi ezzel a képpel hozzuk el Nektek az őszhajú, szakállas jótevőt!
De a legnagyobb ajándék, ha mi adhatunk! Használjátok fel Ti is a sok-sok jótékonysági program, felhívás és akció aktualitását: gyűjtsetek és adjatok bármit, ami otthon már nem kell, de más örülne neki! Hisz sokan, s egyre többen vannak, akiknek szüksége van egy kis önzetlen áldozatra, szeretetre.... igazi karácsonyra!
Köszönjük!
12.02.2011
Tagdíj NO 2.
Legtöbbeteknek véget ért a biztosítások felmondási határideje, s elkezdődhetett a még meg nem kötött új biztosítások adminisztrációja.
Ám ne feledkezzetek meg arról, hogy december 10-én lejár a tagsági díjak befizetésének határideje. Aki nem fizeti be, az 2012-ben nem fog érvényes klubtagsággal rendelkezni, így nem kaphat kedvezményes biztosítást sem!
Tehát hiába van megkötve az olcsóbb veterános kötelező, ha nincs érvényes tagság, ugyanis a biztosító ennek hiányában átminősítheti a szerződést, és lakossági A0-as bónusszal, normál árkategóriás GFB besorolásba kerülhet a tulajdonos!
Természetesen mi is emberek vagyunk, megértjük, ha karácsony előtti kiadásként nem biztos, hogy erre koncentráltok, de amennyiben előre jelzitek felénk, hogy "haladékot" szeretnétek kérni, minden probléma nélkül megoldható!
Szeretettel várunk Mindenkit Tagjaink sorába!
11.20.2011
Partnereink 2012
Azon Klubtagok, akik rendelkeznek érvényes 2012-es tagsággal, számos kedvezményt vehetnek igénybe partnereinknél!
A kedvezményeket csak kitöltött és hitelesített Tagsági igazolvány felmutatásával vehetitek igénybe, melyet emailben vagy telefonon tudtok kérni.
Az alábbiakban röviden megismerkedhettek 12 partnerünkkel:
1. AH Capital Bróker Kft. - biztosítási alkusz
Az AHCB munkatársaival szoros együttműködésben dolgozunk azért, hogy minél kedvezőbb tarifákkal, minél előnyösebb szerződésekkel kössünk Tagjainknak biztosításokat, s káresemény esetén a - jármű értékéhez és a sérülés mértékéhez igazodó - legmagasabb kifizetéseket érjük el.
Veterán biztosításokon kívül normál kötelezőkkel, casco-kal, élet-, lakás-, utas- és egyéb biztosítással is állnak ügyfeleik részére.
További információk:
www.ahcb.hu
info@ahcb.info
+36 70/ 773-1000
1155, Budapest, Széchenyi u. 11.
2. Autó - Trió 3000 Kft. - használtautó kereskedés
E családi cég fő tevékenysége személyautók, kisteherautók, lakóautók és motorkerékpárok bizományos értékesítése, gépjármű adás-vétel, csere, hitel-ügyintézés. Az eladásra szánt járművek között találhatóak amerikai fenevadak, sportautók, veteránok, családi egyterűek, lakóautók, robogók, sportmotorok stb.. Sok-sok árkategóriából válogathatunk, s jelenlegi járművünk beszámításával kedvezőbben is hozzájuthatunk áhított autónkhoz, motorunkhoz.
További információk:
www.autotrio.hu
info@autotrio.hu
+36 20 / 923-7599
1151, Budapest, Régifóti út - Szántóföld út sarok
3. Felniszerviz.hu - alufelnik profi javítása, felújítása
Alufelnik és rozsdamentes tárgyak profi javítása, felújítása, alapos és igényes munkával.
Felnijavítás, hegesztés, polírozás, fényezés...
További információk:
www.felniszerviz.hu
info@felniszerviz.hu
+36 20/ 268-9242
4. G-Customs Kft. - autóvillamosság, tuning, extrák, biztonságtechnika
A cég minden olyan eszközzel foglalkozik, amit áram működtet és gépjárműbe szerelhető. Legyen szó veteránról vagy új autókról, semmi sem lehetetlen. Utólagos műszerbeépítés, immobiliser, rejtett kapcsolók, indításgátlók, központi zárak, elektromos ablakok, ajtónyitók, távirányítók, hifik... és természetesen szerviz.
További információk:
www.g-customs.hu
info@g-customs.hu
+ 36 30/ 630 36 81
5. Kenőanyag - Nagyker Kft. - kenőanyag nagykereskedés
A cég 2001-ben alakult. Elsősorban kenőanyagok, adalékok, autóápolási szerek és felszerelési tárgyak forgalmazásával foglalkozik. Kiszolgáljuk mind a magánszemélyek, mind a vállalatok, intézmények kenéstechnikai igényeit. A kenőanyagok választéka rendkívül széles: a korszerű szintetikus olajok mellett speciális felhasználási célú termékek is kaphatóak. A Gunk kenőolaj termékcsalád és a Nielsen angol autóápolási termékek forgalmazásával is foglalkoznak. Mindemellett kenéstechnikai szaktanácsadással is állnak ügyfeleik rendelkezésre.
További információk:
www.gunk.hu
+36 1/ 412-1768, +36 20/ 462-5586
1135, Budapest, Jász u. 76.
6. Matricakell.hu - matrica webáruház, egyedi nyomdatechnikai és dekorációs megoldások
A webáruház kínálatából online megrendelheti bárki saját gyártású matricáikat, melyekkel egyedibbé, stílusosabbá tehetjük járművünket vagy használati-és dísztárgyainkat. A Klub is a matricakell.hu szolgáltatásait választja, így készült el több autónk dekorációja, a molinóink, a szórólapjaink, névjegykártyánk, a Tagsági igazolvány... Bármilyen ötletet, kívánságot teljesítenek, használjátok ki, hisz matricákból készíthetőek a legegyedibb dekorok!
További információk:
www.matricakell.hu
info@matricakell.hu
+ 36 20/ 93 80 081
7. Magyar Veteránautós és Motoros Szövetség - MAVAMSZ (Támogatónk)
" A szövetség a muzeális járművek restaurálásával, gyűjtésével, fenntartásával, üzemeltetésével, kiállításával és versenyeztetésével foglalkozó vagy ezt aktívan támogató szervezetek és jogi személyek önkéntes tömörülésén alapuló országos szervezete."
Részlet a szövetség alapszabályából, melyből még többet megtudhatunk a szervezet célkitűzéseiről, feladatáról stb..
További információk:
www.mavamsz.hu
mavamsz@mavamsz.hu
+36 1/ 320 20 57
1134, Budapest, Dózsa György út 53.
8. Mik - San Bt. - autóalkatrészek
A cég 1992-ben alakult, és azóta is VW-Audi alkatrészekkel foglalkozik. A karosszéria elemektől egészen a legkisebb patentig. Legfőbb céljuk, hogy a vevő mindent megkaphasson autójához. 2010-től megkezdték BMW és Mercedes gyári lakatrészek forgalmazását is. A cég alapelve, hogy csak minőségi termékeket áruljanak, így alkatrészeik gyári vagy gyári azonos utángyártottak.
További információk:
www.mik-san.hu
+36 1/ 350 61 83
1139, Budapest, Röppentyű utca 34.
9. Ro-Land Plus Kft. - OG Professzionális Tisztítószerek Nagykereskedelme
A cég vezetői 30 éve vannak jelen a takarítás területén, ismerik a piaci igényeket és a tisztítási technológiákat. Az ez idő alatt tapasztalt problémákra szerettek volna jobb megoldásokat találni, ezért megkezdték az Amerikában piacvezető OG márkanevű professzionális tisztítószerek forgalmazását, melyek Európában először Magyarországon kaphatóak. Több termék igen hasznosan alkalmazható nemcsak a háztartásokban, hanem az autóápolás- és felújítás területén is.
További információk:
www.ogtisztitoszerek.hu
+ 36 70/ 367 4579
Kistarcsa, Szabadság u. 56. - Ipari terület
10. Pepita Car-Pit - kárpitozás felsőfokon
Profi munka igényes vásárlóknak! Lehet oldtimer vagy egy vadonatúj autó, külső vagy belső, kormány vagy tükör... bármire és bárhogyan képesek megvarrni a bőrt. A minőségi munkáról legjobban referenciáik tanúskodnak, melyeket a honlapon nézhettek meg.
További információk:
www.pepitacarpit.hu
pepitacarpit@gmail.com
+36 70/ 254 3861
8000, Székesfehérvár, Bárándi u. 10.
11. Rozsdakupac magazin - Egy újság fiataloktól nemcsak fiataloknak (Támogatónk)
"„Az élet az útról szól és nem az úticélról” - mondotta hajdanán egy bölcs ember.
Az általunk bemutatott régi vasakkal pedig a megtett út minden méterét ki lehet élvezni, mert nem a kütyük vezetnek, hanem mi magunk. Legyen szó bármilyen öreg autóról-motorról, függetlenül annak márkájától, gyártási helyétől, legyen az utolsó csavarig eredeti, a kor stílusát megtartó átépített, vagy rozsdafoltokban díszelgő patkány. Ráadásul a szalonból kihozott autók kezdőrészletéért, vagy annak töredékéért, esetleg az éves buszbérlet áráért olyan járművet lehet faragni, amelyből a letekert ablaknál kikönyökölve, napszemüveget feltéve bátran kifütyülhetünk a csajoknak, vagy amelyektől egy parkolóban sorban betérdelnek az arra járók."
További információk:
www.rozsdakupac.hu
info@rozsdakupac.hu
+36 70/ 638 86 85
4033, Debrecen, Gyalog utca 14.
12. Sport Beach Strand és Kemping - Élmények tárháza - Gárdony
A gárdonyi Sport Beach strand és kemping… sok tagunknak ismerősen cseng, hiszen több márkatalálkozó helyszínéül is szolgál, amelyek egytől-egyig frenetikus élményt nyújtanak a résztvevőknek! A napközben család-barát öko strandon könnyű elviselni a forró nyári napokat, míg este a campingben őrületes bulik szoktak kerekedni!
További információk:
www.sportbeach.hu
sportbeach@sportbeach.hu
+ 36 22/ 355 044
2483 Gárdony, Harcsa u. 2.
13. Sunny Diner - amerikai étterem
"Visszahoztuk az ‘50-’60-’70 évek retró életérzését, hogy egy kicsit kiszakítsunk a szürke hétköznapokból! Hogy mit kínálunk? Elsősorban nagyon jó hangulatot, autentikus Amerikai és Mexikói konyhát (itt készül az ország legjobb hamburgere!, de találsz pizzát is), frissensülteket, salátákat, a legjobb shake-ket, desszerteket, turmixokat, Rock ’n Roll-t, tavasztól teraszt, parkolási lehetőôséget. ...egyszerűen igazi lazítást!!!"
Továbbá minden csütörtök este 20:00-tól Sunny Diner Tour: mozi egy klasszikus filmmel, kaja, vaníliás kóla... full-fullig!
További információk:
www.sunnydiner.hu
sunnydinerbudapest@gmail.com
+ 36 20/ 981 8377
Budapest II.ker, Hűvösvölgyi út 136. (a Mol kút mellett)
A kedvezményeket csak kitöltött és hitelesített Tagsági igazolvány felmutatásával vehetitek igénybe, melyet emailben vagy telefonon tudtok kérni.
Az alábbiakban röviden megismerkedhettek 12 partnerünkkel:
1. AH Capital Bróker Kft. - biztosítási alkusz
Az AHCB munkatársaival szoros együttműködésben dolgozunk azért, hogy minél kedvezőbb tarifákkal, minél előnyösebb szerződésekkel kössünk Tagjainknak biztosításokat, s káresemény esetén a - jármű értékéhez és a sérülés mértékéhez igazodó - legmagasabb kifizetéseket érjük el.
Veterán biztosításokon kívül normál kötelezőkkel, casco-kal, élet-, lakás-, utas- és egyéb biztosítással is állnak ügyfeleik részére.
További információk:
www.ahcb.hu
info@ahcb.info
+36 70/ 773-1000
1155, Budapest, Széchenyi u. 11.
2. Autó - Trió 3000 Kft. - használtautó kereskedés
E családi cég fő tevékenysége személyautók, kisteherautók, lakóautók és motorkerékpárok bizományos értékesítése, gépjármű adás-vétel, csere, hitel-ügyintézés. Az eladásra szánt járművek között találhatóak amerikai fenevadak, sportautók, veteránok, családi egyterűek, lakóautók, robogók, sportmotorok stb.. Sok-sok árkategóriából válogathatunk, s jelenlegi járművünk beszámításával kedvezőbben is hozzájuthatunk áhított autónkhoz, motorunkhoz.
További információk:
www.autotrio.hu
info@autotrio.hu
+36 20 / 923-7599
1151, Budapest, Régifóti út - Szántóföld út sarok
3. Felniszerviz.hu - alufelnik profi javítása, felújítása
Alufelnik és rozsdamentes tárgyak profi javítása, felújítása, alapos és igényes munkával.
Felnijavítás, hegesztés, polírozás, fényezés...
További információk:
www.felniszerviz.hu
info@felniszerviz.hu
+36 20/ 268-9242
4. G-Customs Kft. - autóvillamosság, tuning, extrák, biztonságtechnika
A cég minden olyan eszközzel foglalkozik, amit áram működtet és gépjárműbe szerelhető. Legyen szó veteránról vagy új autókról, semmi sem lehetetlen. Utólagos műszerbeépítés, immobiliser, rejtett kapcsolók, indításgátlók, központi zárak, elektromos ablakok, ajtónyitók, távirányítók, hifik... és természetesen szerviz.
További információk:
www.g-customs.hu
info@g-customs.hu
+ 36 30/ 630 36 81
5. Kenőanyag - Nagyker Kft. - kenőanyag nagykereskedés
A cég 2001-ben alakult. Elsősorban kenőanyagok, adalékok, autóápolási szerek és felszerelési tárgyak forgalmazásával foglalkozik. Kiszolgáljuk mind a magánszemélyek, mind a vállalatok, intézmények kenéstechnikai igényeit. A kenőanyagok választéka rendkívül széles: a korszerű szintetikus olajok mellett speciális felhasználási célú termékek is kaphatóak. A Gunk kenőolaj termékcsalád és a Nielsen angol autóápolási termékek forgalmazásával is foglalkoznak. Mindemellett kenéstechnikai szaktanácsadással is állnak ügyfeleik rendelkezésre.
További információk:
www.gunk.hu
+36 1/ 412-1768, +36 20/ 462-5586
1135, Budapest, Jász u. 76.
6. Matricakell.hu - matrica webáruház, egyedi nyomdatechnikai és dekorációs megoldások
A webáruház kínálatából online megrendelheti bárki saját gyártású matricáikat, melyekkel egyedibbé, stílusosabbá tehetjük járművünket vagy használati-és dísztárgyainkat. A Klub is a matricakell.hu szolgáltatásait választja, így készült el több autónk dekorációja, a molinóink, a szórólapjaink, névjegykártyánk, a Tagsági igazolvány... Bármilyen ötletet, kívánságot teljesítenek, használjátok ki, hisz matricákból készíthetőek a legegyedibb dekorok!
További információk:
www.matricakell.hu
info@matricakell.hu
+ 36 20/ 93 80 081
7. Magyar Veteránautós és Motoros Szövetség - MAVAMSZ (Támogatónk)
" A szövetség a muzeális járművek restaurálásával, gyűjtésével, fenntartásával, üzemeltetésével, kiállításával és versenyeztetésével foglalkozó vagy ezt aktívan támogató szervezetek és jogi személyek önkéntes tömörülésén alapuló országos szervezete."
Részlet a szövetség alapszabályából, melyből még többet megtudhatunk a szervezet célkitűzéseiről, feladatáról stb..
További információk:
www.mavamsz.hu
mavamsz@mavamsz.hu
+36 1/ 320 20 57
1134, Budapest, Dózsa György út 53.
8. Mik - San Bt. - autóalkatrészek
A cég 1992-ben alakult, és azóta is VW-Audi alkatrészekkel foglalkozik. A karosszéria elemektől egészen a legkisebb patentig. Legfőbb céljuk, hogy a vevő mindent megkaphasson autójához. 2010-től megkezdték BMW és Mercedes gyári lakatrészek forgalmazását is. A cég alapelve, hogy csak minőségi termékeket áruljanak, így alkatrészeik gyári vagy gyári azonos utángyártottak.
További információk:
www.mik-san.hu
+36 1/ 350 61 83
1139, Budapest, Röppentyű utca 34.

9. Ro-Land Plus Kft. - OG Professzionális Tisztítószerek Nagykereskedelme
A cég vezetői 30 éve vannak jelen a takarítás területén, ismerik a piaci igényeket és a tisztítási technológiákat. Az ez idő alatt tapasztalt problémákra szerettek volna jobb megoldásokat találni, ezért megkezdték az Amerikában piacvezető OG márkanevű professzionális tisztítószerek forgalmazását, melyek Európában először Magyarországon kaphatóak. Több termék igen hasznosan alkalmazható nemcsak a háztartásokban, hanem az autóápolás- és felújítás területén is.
További információk:
www.ogtisztitoszerek.hu
+ 36 70/ 367 4579
Kistarcsa, Szabadság u. 56. - Ipari terület
10. Pepita Car-Pit - kárpitozás felsőfokon
Profi munka igényes vásárlóknak! Lehet oldtimer vagy egy vadonatúj autó, külső vagy belső, kormány vagy tükör... bármire és bárhogyan képesek megvarrni a bőrt. A minőségi munkáról legjobban referenciáik tanúskodnak, melyeket a honlapon nézhettek meg.
További információk:
www.pepitacarpit.hu
pepitacarpit@gmail.com
+36 70/ 254 3861
8000, Székesfehérvár, Bárándi u. 10.
11. Rozsdakupac magazin - Egy újság fiataloktól nemcsak fiataloknak (Támogatónk)
"„Az élet az útról szól és nem az úticélról” - mondotta hajdanán egy bölcs ember.
Az általunk bemutatott régi vasakkal pedig a megtett út minden méterét ki lehet élvezni, mert nem a kütyük vezetnek, hanem mi magunk. Legyen szó bármilyen öreg autóról-motorról, függetlenül annak márkájától, gyártási helyétől, legyen az utolsó csavarig eredeti, a kor stílusát megtartó átépített, vagy rozsdafoltokban díszelgő patkány. Ráadásul a szalonból kihozott autók kezdőrészletéért, vagy annak töredékéért, esetleg az éves buszbérlet áráért olyan járművet lehet faragni, amelyből a letekert ablaknál kikönyökölve, napszemüveget feltéve bátran kifütyülhetünk a csajoknak, vagy amelyektől egy parkolóban sorban betérdelnek az arra járók."
További információk:
www.rozsdakupac.hu
info@rozsdakupac.hu
+36 70/ 638 86 85
4033, Debrecen, Gyalog utca 14.
12. Sport Beach Strand és Kemping - Élmények tárháza - Gárdony
A gárdonyi Sport Beach strand és kemping… sok tagunknak ismerősen cseng, hiszen több márkatalálkozó helyszínéül is szolgál, amelyek egytől-egyig frenetikus élményt nyújtanak a résztvevőknek! A napközben család-barát öko strandon könnyű elviselni a forró nyári napokat, míg este a campingben őrületes bulik szoktak kerekedni!
Az ország első öko szemléletű strandja, a Velencei-tó egyetlen Kék - Hullám Zászló minősítésű strandja, és immáron a világ legszebb strandjai között számon tartott élménypart! Kulturált körülmények között, évek óta változatlan árakkal, különféle szolgáltatásokkal, színes programokkal, rendezett stranddal és kempinggel várja a pihenni és bulizni vágyókat egyaránt.
További információk:
www.sportbeach.hu
sportbeach@sportbeach.hu
+ 36 22/ 355 044
2483 Gárdony, Harcsa u. 2.
13. Sunny Diner - amerikai étterem
"Visszahoztuk az ‘50-’60-’70 évek retró életérzését, hogy egy kicsit kiszakítsunk a szürke hétköznapokból! Hogy mit kínálunk? Elsősorban nagyon jó hangulatot, autentikus Amerikai és Mexikói konyhát (itt készül az ország legjobb hamburgere!, de találsz pizzát is), frissensülteket, salátákat, a legjobb shake-ket, desszerteket, turmixokat, Rock ’n Roll-t, tavasztól teraszt, parkolási lehetőôséget. ...egyszerűen igazi lazítást!!!"
Továbbá minden csütörtök este 20:00-tól Sunny Diner Tour: mozi egy klasszikus filmmel, kaja, vaníliás kóla... full-fullig!
További információk:
www.sunnydiner.hu
sunnydinerbudapest@gmail.com
+ 36 20/ 981 8377
Budapest II.ker, Hűvösvölgyi út 136. (a Mol kút mellett)
11.08.2011
Ősz, fényképező, természet = gyönyörű képek!

Aki még nem tette meg, az mindenképp tegye meg, aki pedig megtette, ismételje és ismételje!
Hogy miről is van szó? az őszi fotózásokról! Nem kell sok dolog hozzá: egy alany, egy fényképezőgép, egy kis őszi napsütés és a legközelebbi fás-bokros terület megcélzása! Ilyenkor lehet a legszebb képeket készíteni, olyan közeli helyeken, ahol nem is gondolnánk! Tehát tessék felkerekedni, kihasználni a kocsizásra, kirándulásra is alkalmas jó időt, és kattintgatni!
Íme pár elkészült képecske:
Éves hírlevél!
Kedves Tagok!
Már kiküldtük mindenkinek a 2012. évről szóló levelünket, sok-sok fontos információval, csekkel együtt. Kérjük olvassátok el levelünket, s ha még az olvasás után is merül fel kérdés Bennetek, akkor hívjatok vagy írjatok nekünk!
Aki pedig nem kapott levelet, kérjük írja meg pontos levelezési címét, hogy újból kiküldhessük!
Főleg azokra vonatkozik ez a felhívás, akik a taggá válásuk, vagy biztosításuk megkötése óta elköltöztek! Kérünk Titeket, hogy segítsétek munkánkat!
Köszönjük!
Tipp: egyszerűen és gyorsan elérhettek minket FACEBOOKON, illetve a FÓRUMON!
Subscribe to:
Posts (Atom)

